CHIPTUNING SYSTEM EDC-17 MED-17

Wprowadzenie coraz wyższych wymagań dotyczące norm emisji spalin i dążenie do  poprawy osiągów silników zmusiły konstruktorów samochodów do opracowania nowych systemów wtryskowych EDC-17 i MED 17 sterujących pracą silnika.  

  Budowa komputerów sterujących pracą silnika oparta jest na procesorze INFINEON TRICORE. To stanowi  trudne wyzwanie dla tunerów i firm tuningowych. Przeprowadzenie modyfikacji w nowych komputerach systemów EDC 17 i MED 17 jest niezwykle skomplikowanym procesem wymagającym dużej wiedzy oraz użycia specjalnych urządzeń i oprogramowania umożliwiającego współpracę z procesorem TRICORE. Dodatkowo te procesory do odczytu jak i programowania wymagają kodów dostępu (security password). Wprowadzenie przez producenta kodów dostępu miało na celu uniemożliwienie zmian oprogramowania w ECU przez osoby niepowołane. Dysponujemy kodami źródłowymi i jesteśmy w stanie wykonać modyfikację sterowników których praca oparta jest na procesorze TRICORE

Dysponujemy sprzętem do odczytu i programowania również zabezpieczonych sterowników z blokadą Tuning Protect. W tym celu trzeba wymontować sterownik z samochodu, a odczyt i programowanie odbywa się bezpośrednio przez złącze serwisowe sterownika.