Korekcja dawki rozruchowej w silnikach TDI

ELEKTRONIKA – DIAGNOSTYKA (ABS, ESP, AIR BAG, UKŁADY WTRYSKOWE, IMMOBILISERY, KLUCZYKI, LICZNIKI, RADIOCODE)

________________________                                                                                       _                       

Naprawiamy i diagnozujemy:

  • układy wtrysku paliwa (benzyna, Diesel) 
 • usuwamy problem trudnego rozruchu ciepłego silnika TDI
 • filtry cząstek stałych FAP – DPF regeneracja, wypalanie, deaktywacja
 • sterowniki silnika ECU
 • immobilisery (kodowanie kluczy i pilotów centralnego zamka)
 • elektroniczne liczniki (korekcja przebiegu, inspekcja)
 • układy hamulcowe (ABS, EBD),
 • kontrola trakcji (ASR, ESP)
 • systemy poduszek Airbag (diagnostyka sensorów)
 • radioodbiorniki samochodowe kodowane
 • sterowanie klimatyzacji (CLIMATRONIC)

Ponadto zajmujemy się programowaniem oraz przeprogramowywaniem modułów sterujących.

Nasza specjalizacja to samochody niemieckie, włoskie i francuskie.

Posiadamy literaturę fachową, nowoczesne wyposażenie warsztatowe, sprzęt diagnostyczny i pomiarowy, oraz wieloletnie doświadczenie zawodowe, które pomagają nam profesjonalnie usunąć nawet najbardziej nietypową usterkę w Twoim samochodzie.

DIAGNOSTYKA – ABS, ASR, ESP                                                                                                            

System ABS (Antilock Braking System) początkowo był stosowany tylko w luksusowych samochodach takich jak Mercedes klasy S i BMW serii 7, następnie jako wyposażenie dodatkowe był oferowany w samochodach niższych klas, a od 2004 roku stanowi już seryjne wyposażenie wszystkich samochodów sprzedawanych na rynkach Unii Europejskiej. Zadaniem ABS jest zapobieganie blokowaniu kół podczas hamowania  znacznym stopniu przyczynia się do zwiększenia aktywnego bezpieczeństwa jazdy. Systemy ABS są ciągle ulepszane,  czego dowodem jest, że firma Bosch oferuje już ósmą generację tego systemu. 

    

Rozwinięciem tego systemu było wprowadzenie układu ASR (Anti Skid Regulation) zapobiegającemu zbyt dużemu poślizgowi kół, ale podczas przyspieszania. Obecnie systemy ABS i ASR są ze sobą zintegrowane i sterowane za pomocą tego samego układu elektronicznego. System ASR zapobiega poślizgowi kół podczas ruszania na śliskiej nawierzchni, a także podczas przyspieszania na zakręcie

Kolejną rozbudową funkcji układów ABS i ASR było rozszerzenie funkcji systemu o regulację stateczności ruchu pojazdu. W ten sposób powstał układ ESP (Electronic Stability Program), o którym głośno zaczęto mówić po problemach samochodu Mercedes-Benz klasy A ze słynnym „testem łosia”. System ESP wykorzystuje istniejące już układy przeciwblokujące i antypoślizgowe, ale w celu zapewnienia stabilizacji toru jazdy konieczne było zastosowanie czujników kąta obrotu kierownicy, przyspieszenia wzdłużnego i poprzecznego oraz prędkości kątowej pojazdu.

W naszym serwisie możemy zdiagnozować i usunąć niesprawności opisanych systemów poprawiających bezpieczeństwo czynne Waszych samochodów.

DIAGNOSTYKA – AIR BAG                                                                                                                    

Air-Bag, czyli poduszka powietrzna, to we współczesnym samochodzie powszechnie stosowany element systemu bezpieczeństwa. Poduszka powietrzna ma na celu zamortyzowanie uderzenia o elementy pojazdu ciała (w szczególności głowy i tułowia) kierowcy i pasażerów w wypadku zderzenia.

Masz obawy czy w Twoim samochodzie są sprawne poduszki powietrzne ? U nas możesz sprawdzić poprawność działania, OBECNOŚĆelementów systemu w Twoim samochodzie oraz dokonać naprawy układu Air-Bag. 

Możesz być pewien, że w naszym serwisie NA PEWNO nie zamontujemy atrapy poduszki powietrznej i nie podłączymy kontrolki na desce tak, by gasła przy niesprawnym systemie. Nie wykonamy żadnej usługi, która mogłaby mieć ujemny wpływ na bezpieczeństwo lub życie kierowcy i pasażerów w Twoim samochodzie.

DIAGNOSTYKA – UKŁADY WTRYSKOWE                                                                                                 

Nowoczesne silniki to skomplikowana konstrukcja połączenia mechaniki z wysoko zawansowaną elektroniką układów sterujących pracą silnika i nadzorujących normy emisji spalin. Nowoczesne układy wtryskowe do poprawnego zlokalizowania usterki wymagają testerów diagnostycznych, ale przede wszystkim dużej znajomości działania systemów  i doświadczenia praktycznego diagnosty. Każdy przypadek traktowany jest przez nas indywidualnie. Najpierw lokalizujemy usterkę, a następnie ustalamy przyczynę jej powstania. W ten sposób jesteśmy w stanie prawidłowo obsłużyć prawie każdy samochód jaki do nas trafi.

 

   

Diagnostyką elektronicznych układów wtryskowych zajmujemy się od dawna i w tej dziedzinie jesteśmy jednym z najbardziej doświadczonych serwisów w okolicy.

Rozwiązujemy problem trudnego rozruchu ciepłego silnika TDI

Serwis nie potrafi usunąć problemu z zapalaniem ciepłego silnika TDI w samochodach grupy VAG (Audi, Seat, Skoda VW) Proponują kosztowną nieskuteczną wymianę akumulatora, rozrusznika i wielu innych podzespołów? 

Znamy doskonale ten przypadek – problem zbyt małej dawki rozruchowej dla ciepłego silnika. Po wykonaniu diagnostyki silnika i wykluczeniu innych przyczyn wykonujemy programową korekcje map dawki rozruchowej. Cena usługi 400-450zł 

Dla klientów którym wykonujemy chiptuning i również mają problem z zapalaniem ciepłego silnika poprawę dawki rozruchowej wykonujemy gratis.

 Jeśli masz problem z  rozruchem ciepłego silnika TDI skontaktuj się z nami i będzie koniec problemu z zapalaniem.

 

DIAGNOSTYKA – IMMOBILISERY, KLUCZYKI                                                                                           

          

Do 1990 roku głównym zabezpieczeniem każdego samochodu były zamki montowane w drzwiach samochodu oraz stacyjka z blokadą kierownicy. Lata dziewięćdziesiąte przyniosły ogromny postęp w zabezpieczaniu samochodów. Główne wysiłki zostały skierowane na zabezpieczenia elektroniczne. Podstawowym wyposażeniem każdego samochodu stał się immobilizer. System zbudowany z czytnika (anteny) umieszczonej przy stacyjce odczytującego kod transpondera znajdującego się w główce kluczyka, połączonego z modułem immobilisera sprawdzającym poprawność kodu kluczyka oraz z modułu sterującym elektronicznym wtryskiem paliwa (ECU). Po włożeniu kluczyka do stacyjki sygnał wysyłany przez transponder jest odczytywany, jeżeli kod  jest zgodny, wówczas możemy samochód uruchomić.

Fabryczne immobilizery oprócz wielu korzyści pod względem bezpieczeństwa czasami sprawiają kierowcy problemy. W przypadku zgubienia oryginalnych kluczyków, uszkodzenia bądź rozsynchronizowania się kluczyków nie ma możliwości uruchomienia samochodu.

 W naszym serwisie możemy zdiagnozować uszkodzenia elementów wchodzących w systemu immobilizera, naprawić,  zaprogramować nowy kluczyk lub zmienić kod aby niepowołana osoba nie mogła zapalić auta starym kluczem.

DIAGNOSTYKA – LICZNIKI                                                                                                                  

Oferujemy diagnostykę i naprawę liczników elektronicznych w pełnym zakresie w tym np. typowa usterka licznika w samochodach Skoda Octavia polegająca na braku działania wskaźników analogowych.

    

Posiadamy odpowiedni sprzęt do korekcji liczników, naprawy i programowania uszkodzonej zawartości pamięci.
Ustawiamy stan km w zestawie wskaźników robiąc to zgodnie z prawem na podstawie oświadczenia właściciela pojazdu o rzeczywistym przebiegu. Jest to niezbędny zabieg przy wymianie uszkodzonego licznika na inny w przypadku uszkodzeniu zawartości pamięci np. z powodu słabego akumulatora.

RADIOCODE                                                                                                                                     

Kupiłeś samochód z fabrycznym radiem zabezpieczonym kodem, zgubiłeś lub zapomniałeś ten kod? Radio zablokowało się po odłączeniu akumulatora, na wyświetlaczu pojawił się napis CODE lub SAFE, a nie znasz tego kodu? 

Nie martw się. Dysponujemy odpowiednim sprzętem przez co jesteśmy w stanie ustalić kod odblokowujący do Twojego radia. Dokonujemy również profesjonalnych napraw i montażu samochodowych systemów audio.