CHIPTUNING

Tuning silnika (z ang.) poprawianie, dostrajanie to poprawa parametrów trakcyjnych pojazdu poprzez zwiększenie mocy silnika. Moc silnika można zwiększać poprzez:

  • tuning mechaniczny
  • tuning elektroniczny (CHIPTUNING)
 W terminologii elektronicznej "chip" oznacza układ scalony, najczęściej pamięć typu eprom lub flash. W starszych komputerach sterujących pracą silnika modyfikowana jest zawartość pamięci programu, umieszczona w układzie scalonym, przedstawione na zdjęciu. Stąd właśnie pochodzi potoczna nazwa CHIPTUNING

Nasza firma oferuje profesjonalny chiptuning nowoczesnych silników diesla TDI, HDI, CDI, DTI, CDTI, DCI, TDCI, CRDI, JTD oraz benzynowych FSI, TSI, TFSI. Wszystkie modyfikacje są weryfikowane na własnej obciążeniowej hamowni podwoziowej

 

Jako rezultat możemy uzyskać wzrost mocy i momentu obrotowego o 20-30% dla silników TURBO (benzynowych i diesla)

TABELE PRZYROSTÓW MOCY

MODYFIKACJA STEROWNIKA SILNIKOWEGO (ECU) 

Metoda ta polega na zmianach dokonywanych w programie pracy silnika.
Program pracy silnika zapisany jest w postaci map bitowych. Zmiany dokonane w mapach programu i dotyczą takich parametrów jak:

  • dawka paliwa

  • kąt wtrysku

  • ciśnienie turbodoładowania

  • limiter momentu obrotowego

  • ciśnienie wtrysku paliwa (w systemach Common Rail)

Zobacz jak to robimy?  W przeciwieństwie do chiptuningu licznej konkurencji oraz oferowanych na wielu aukcjach internetowych, polegających tylko na wgraniu programu np. na stacjach benzynowych czy parkingach pod supermarketami, nasze modyfikacje nie polegają również na stosowaniu gotowych uniwersalnych programów czy też magicznych pudełek typu "Super Power BOX". Każda nasza modyfikacja przeprowadzana jest indywidualnie.  Podstawową sprawą jest przeprowadzenie dokładnej diagnostyki komputerowej silnika i pomiarów na hamowni w celu określenia stanu technicznego silnika i jego podatności na modyfikacje. Modyfikacji dokonujemy tylko w całkowicie sprawnych silnikach.

Nie wykonujemy chiptuningu w autach niesprawnych, chiptuning nie jest receptą na utratę mocy silnika spowodowaną jego zużyciem lub podzespołów ! ! !

Dokonujemy modyfikacji odpowiednich map w oryginalnym programie odczytanym ze sterownika silnika danego samochodu, następnie efekt modyfikacji jest weryfikowany na obciążeniowej hamowni podwoziowej. W razie konieczności przeprowadzone są korekty programu w celu  uzyskania optymalnych wartości i przebiegu charakterystyki mocy i momentu obrotowego silnika.


 
WAŻNE INFORMACJE ! ! !

  Chiptuning nie powoduje zwiększenia zużycia paliwa 
  Chiptuning zwiększa moc i moment obrotowy silnika 
  Chiptuning zwiększa elastyczność silnika i osiągi samochodu 
  Chiptuning nie wpływa ujemnie na trwałość silnika przy zachowaniu terminów obsługi i stosowaniu odpowiedniej jakości paliwa i oleju
 

 

Zapraszamy: poniedziałek - piątek godz. 8.00 - 16.00

KONTAKT

ul. Styczniowa 2 40-305 Katowice (Dąbrówka Mała)   tel. 322566987

Jeśli dzwonisz i nie możesz się dodzwonić lub nikt nie odbiera?

Pewnie rozwiązujemy jakiś trudny problem lub wykonujemy pomiary na hamowni, zadzwoń później lub napisz zapytanie email: biuro@chiptuning.katowice.pl  Odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe.

Gadu-Gadu  GG: 5710770